Velikonoční trhy v Praze

Nenechte si ujít největší a nejznámější velikonoční trhy v Praze.
Nabízejí široký výběr tradičního velikonočního zboží – ručně malované kraslice, velikonoční zajíčky a kuřátka, pomlázky, velikonoční pečivo – mazance, jidáše, beránky, velikonoční dekorace, svíčky, ruční práce, dřevěné hračky, výrobky z proutí…

Poprvé ožije prostor kolem velikonoční břízy

Hlavní město oslaví největší křesťanské svátky v centru Prahy Velikonočními trhy inspirovanými folklórní tradicí z celé České republiky. Vůbec poprvé při tom ožije prostor kolem slavnostně vyzdobené břízy, kde organizátoři nabídnou animační programy.

Velikonoce, Trhy, Velikonoční bříza

Velikonoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí začnou v sobotu 1. a skončí v neděli 23. dubna.

Na Staroměstském náměstí bude program po celý den

Centrem Velikonočních trhů se stane tradičně Staroměstské náměstí, kde se uskuteční na pódiu o velikosti 7×5 metru a jeho předscény 7×2 metru každodenní program. Ten zaznamenají hosté trhů i v prostoru kolem břízy. Zatímco pódium nabídne živá vystoupení skupin a souborů i seznámení s lidovými zvyky, otevřený prostor bude určený pro posezení, odpočinek a dětské kreativní dílny. Místo v okolí břízy pak ožije animačním programem.

Centrální bříza s věncem a stuhami

Staroměstské i Václavské náměstí budou letos o Velikonocích vyšňořená výrazněji než v předchozích letech. Pozornost upoutá především jarní bříza, kterou kromě tradičních vajíček ozdobí také malované talíře. V centrální části pak dekoratéři umístí velký věnec, z něhož bude vycházet spousta barevných pentlí, které dohromady vytvoří symbolickou střechu. Štíty prodejních domků s bílými střechami rozsvítí folklórní motivy z celé republiky. .

Velikonoční trhy se stanou také gurmánským zážitkem. Kromě oblíbených klobás a svařeného vína okusí návštěvníci jarní pečené brambory nebo tradičního českého beránka. Zajímavou novinkou budou sladká zapečená lízátka, chybět nebudou ovocné punče s příchutí pomeranče, amareta a jablka s medem a mnoho dalšího.

Velikonoční bříza, Staroměstské náměstí, Velikonoce

Velikonoční Staromák

 

Velikonoce letos připadají na 14.4.2017 – 17.4.2017  (Velikonoční pondělí 17.4.2017)

Akce a události k oslavě Velikonoc v roce 2017

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *