Originální dekorace ze šišek

Na adventní čas si budeme muset ještě chvíli počkat, ale co takhle si vyzdobit náš domov dekorací ze šišek? Tvořivosti a vynalézavosti se meze nekladou, je to přírodní materiál, který vdechne našemu příbytku kouzelnou atmosféru a náklady na výrobu jsou téměř nulové.

Můžeme použít šišky borovicové, které jsou pevné a drží tvar, dále šišky modřínové, které jsou sice menší, ale působí elegantněji a jemněji a v neposlední řadě šišky smrkové, které mají na rozdíl od předchozích dvou jiný tvar.

sisky

Horní část šišek můžeme nazdobit přírodninami, jako jsou různé bobule, trávy, podzimní listí, které přilepíme např. tavnou pistolí. Připevníme stuhu v přírodních odstínech a umístíme např. do zahradního domku, na plot na chalupě, ale také do interiéru.

sisky-2

Můžeme také vyrobit „cop“. Uvážeme mašli z jutoviny a připevníme provázek s upevněnými šiškami.

sisky-3

Doprostřed misky umístíme skleněnou vázu se svíčkou a do prostoru kolem nádoby poklademe šišky.

Náš tip: podobnou skleněnou vázu seženete tady >>

sisky-4

Jednoduchou a krásnou dekoraci můžeme vytvořit tak, že šišky vložíme do skleněné dózy spolu se světýlky. Tato dekorace působí velmi romanticky.

Náš tip: podobné dózy si můžete prohlédnout tady >>

sisky-5

Tuto dekoraci s nádechem Vánoc si vytvoříte s pomocí vyšší vázy, světýlek a přírodních větviček, na které můžete zavěsit ozdoby.

Foto zdroj www.pinterest.com

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *